Vítejte na stránkách Danielka

Chlapečka, který se po předčasném narození, statečně pere s  dětskou mozkovou obrnou.

Danielek na cestě za vysněnými krůčky potřebuje Vaši pomoc a podporu. Protože jdeme cestou intenzivní rehabilitace, aby jsme využili plasticity mozku a zmírnili tak následky DMO.

O Danielkovi

Daniel se narodil 20.9.2011 o 3 a půl měsíce dříve v 28tt čemuž přispěla autonehoda ve 24tt,zaviněná polským řidičem,který ujel... Po narození vážil 990g, dva dny po porodu mu praskli plíce,které byli velmi nezralé.Lékaři ho museli resuscitovat. Krvácení do plic se nepodařilo zastavit a po hodině komplikací,kdy se nepodařilo Danielka stabilizovat , došlo k multiorgánovému selhání , nedávali mu více času než hodinu do konce,dle doktorů neměl žádnou šanci na přežití. Přesto to Danielek nevzdal a svůj život si vybojoval. Bohužel byl jeho mozek dlouhou dobu bez kyslíku což se neobešlo bez následků. Po měsíci vyřkli diagnózu periventikulární leukomalacie 3.stupně, což se projeví později jako dětská mozková obrna. Podle lékařů měl být zcela ležící a nereagující dítě, trvale na plicní ventilaci. My jsme to ,ale nevzdali a odmalička jdeme cestou velmi intenzivní rehabilitace.Danielek vnímá, všemu rozumí,mluví, zlobí jako zdravé děti, vymýšlí lumpárny... Přestože má Daniel dětskou mozkovou obrnu - spastickou kvadruparézu při intenzivní rehabilitaci dosahuje velkých pokroků.Bohužel tuto intenzivní rehabilitaci pojišťovny neplatí , tak nám nezbývá nic jiného  než neustále shánět  prostředky na další léčbu. Od 7 měsíců se přidala epilepsie, která se však po pár měsících podařila úspěšně zastavit. Daniel je téměř čtyři roky bez léků a eeg má stále čisté. V prosinci 2012 jsme se poprvé dostali na neurorehabilitaci do Adeli a právě to byl začátek cesty za hledáním optimální terapiepro Danielka,  naději na zlepšení a uzdravení. Mentálně je v pořádku, to je pro něj obrovská motivace jít dál,jít dopředu. I když každý jeho pokrok je tvrdě vydřený . Má toho za sebou hodně, na tak malého chlapečka, přesto se nevzdává a já ho mohu jen podporovat...
Díky intenzivní rehabilitaci jde stále dopředu a věřím,že jednou ať už bude  či nebude chodit, rozhodně dokáže vše co si bude přát. A já pro to udělám vše co bude v mých silách. Intenzivní rehabilitace ,kterou s Danielkem absolvujeme : MBS Feldenkreis , Bobath ( FYZIO BESKYD), Kranio sakrální osteopatie, Therasuit ( Polsko centrum Fiszer, Adeli...),hipoterapie, canisterapie... ho neustále posouvá dopředu. Tyto terapie ,ale pojišťovna nehradí,proto nezbývá než oslovovat případné dárce s prosbou o pomoc.

Protože má Daniel DMO spastickou kvadruparézu, trápí nás spasticita, která je odrazem poškození mozku, brání Danielkovi v pohybu. Před rokem jsme absolvovali operaci metodou Ulzibat (18.9.2015), která pomohla uvolnit spastické svaly. Protože však Daniel za poslední rok hodně vyrostl, bylo třeba operaci Ulzibat  18.9.2016 opakovat. Druhá operace Ulzibat předčila naše očekávání a Daniel se znovu velmi posunul dopředu, zejména začal krásně rovně sedět. Povolení aduktorů a dalších svalů se vydařilo a tak se nyní Danielek  může znovu posunout dopředu.